FAQ
OTÁZKY A ODPOVĚDI

Co vás zajímá

Zde najdete odpovědi na nejčastější otázky k projektu W4W: První krok.
Vyhledejte otázku dle klíčového slova nebo se podívejte na seznam nejčastějších otázek.

 • Kdo se na poradnu může obrátit, pro koho je určená?

  Poradna je zde pro kohokoliv, kdo prochází složitou životní situací, chce se ve svém životě posunout dál, ale neví, jaký učinit první krok. Nezáleží na tématu, který si do poradny přinášíte. Nezáleží na tom, odkud jste a zda máte děti. Člověk by neměl být na zásadní životní kroky sám. Poradna je přístupná pouze osobám starším 18 let.
 • Jak poradna funguje?

  V naší poradně můžete bezpečně a anonymně chatovat s mentorem či mentorkou, který si prošel životní situací, ve které se vy můžete zrovna nacházet. Mentor či mentorka vám zde může předat své zkušenosti s daným tématem, zodpovědět otázky, které si pokládáte při rozhodování o tom, jak postupovat dál. Mentoring v naší poradně funguje na bázi tzv. peer mentoringu, tedy předávání životních zkušeností směrem od mentora ke klientovi.

  Pro přístup do poradny je nutné se zaregistrovat. Po přihlášení k uživatelskému účtu si můžete vybrat z přehledu našich mentorů toho, který vám bude svým příběhem nebo profilem nejvíce vyhovovat a odeslat mu první zprávu. Naši mentoři a mentorky na zprávy odpovídají nejpozději do 48 hodin.

  V poradně neposkytujeme odborné služby, jako je krizová intervence, psychologická a psychoterapeutická péče, sociální práce nebo odborné poradenství. Odkazy na odborné služby, které doporučujeme, najdete na našem webu, případně se obraťte na info@prvni-krok.cz, rádi vám poradíme.

 • Mám v poradně zaručenou anonymitu? Proč musím při registraci zadávat své údaje?

  Naše poradna je zcela anonymní. Vystupujete zde pouze pod svou přezdívkou. Při registraci zadáváte tyto údaje: e-mail, rok narození, pohlaví, rodinný stav a případně počet dětí, kraj. Tyto údaje zpracovává WOMEN FOR WOMEN, o.p.s pro statistické účely a zlepšování projektu. Mentor, se kterým chatujete vidí pouze vaši přezdívku, rok narození, stav a kraj odkud pocházíte. Tyto údaje jsou pro mentora důležité, dokáže se tak lépe zorientovat v situaci, ve kterého ho oslovujete. K vašim citlivým údajům, jako je email nebo rok narození se mentor nedostane.
 • Kdo jsou mentoři? S kým budu komunikovat?

  Naši mentoři a mentorky jsou lidé, kteří si v minulosti prošli různými situacemi. Tyto situace se mohly týkat finančních problémů, kariéry, péče o děti, nízkého sebevědomí, vztahů nebo třeba domácího násilí. Všechny spojuje to, že rádi sdílí cestu, kterou tyto situace překonali. Každý/á z našich mentorů/ek má za sebou životní příběh, který najdete v jeho/jejím medailonku. Mentoři a mentorky prochází pravidelnými školeními, supervizí, jsou pod dohledem odborných garantů. Zavazují se také dodržovat pravidla poradny a zejména etický kodex.
 • Kdo vidí moji konverzaci s mentorem/kou?

  Kromě vás dvou může konverzaci vidět i odborný garant projektu. Každý/á z mentorů či mentorek má přiděleného svého odborného garanta. Odborný garant je kvalifikovaný, má zkušenost s mentoringem a našim mentorům/kám poskytuje pravidelná školení a supervizi. Mentoři a mentorky se na odborné garanty mohou obrátit v případě potřeby ve složitých situacích během konverzace s klienty.
 • Co mám dělat, pokud se mi nelíbí způsob komunikace mentora/ky?

  Pokud vnímáte v komunikaci s mentorem či mentorkou jakékoli problémy, napište nám na info@prvni-krok.cz. Do zprávy uveďte své uživatelské jméno, jméno mentora nebo mentorky a popis problému. Situaci prověříme a ozveme se vám s řešením.
 • Kdo za poradnou stojí a jak je financována?

  Poradna vznikla v rámci aktivit obecně prospěšné společnosti WOMEN FOR WOMEN manželů Tykačových a je plně financována ze zdrojů organizace. Práce mentorů a mentorek v rámci poradny je dobrovolná.

Nenašli jste odpověď na svoji otázku? Napište nám na info@prvni-krok.cz a rádi vám ji zodpovíme.

Vyberte si svého mentora
a vstupte do online poradny

Kateřina

Kateřina
21 hodnocení

Od mládí mě provází bolestivé onemocnění autoimunitního systému. Bolest je součástí mého života. Naučila jsem se s ní žít, smířila se s ní a jí navzdory nacházím potěšení v každém dalším probuzeném dni. Pracovala jsem dlouhá léta na disponovaných pozicích a po čase zažila učebnicové vyhoření v práci.

Zpráva Profil
Pavla

Pavla
21 hodnocení

Cokoliv jsem udělala nebylo dost dobré, ponižování bylo na denním pořádku. Odešla jsem od manipulátora a dnes jsem zase sama sebou a šťastná.

Profil