ZEPTEJ SE ONLINE
NAŠICH MENTORŮ A MENTOREK

Přihlásit se Registrovat se

Pro registraci nemusíte vyplňovat žádné citlivé údaje, stačí si zvolit přezdívku a sdělit nám pouze základní informace. Pak už je jen na vás, jakého mentora si vyberete. Zakládáme si na etickém kodexu, takže se nemusíte bát o svou bezpečnost.


Naši mentoři a mentorky

Mentoři a mentorky sdílí v poradně své životní zkušenosti.

Podporují, provázejí, naslouchají, motivují a nehodnotí. Mají toho hodně za sebou. Prošli si obdobím, kdy jim chybělo sebevědomí k podstatným změnám ve svém životě. Zažívali problémy ve vztazích se svými partnery či se svou rodinou. Potýkali se s náročnou výchovou dětí. Ocitli se ve finanční nouzi a dostali se z dluhů. Zvládli skloubit práci s péčí o své děti nebo se posunuli ve své kariéře a našli své vysněné pracovní uplatnění. Někteří z našich mentorů či mentorek se v minulosti stali obětí domácího násilí.

Zakládáme si na profesionalitě. Naši mentoři a mentorky prochází pravidelným odborným školením a supervizí ve své mentorské práci.
Stojí za nimi odborní garanti projektu První krok.

Marcela

Marcela
21 hodnocení

Vdaná 10 let za cizince, 2 děti, rozvrat manželství – alkohol, vyhrožování, stalking, manipulace, pokus o znásilnění, domácí násilí, bezmoc a beznaděj… Šlo o to, udělat ten první krok správným směrem... Tak jako Ty nyní.

Zpráva Profil
Monika Růt

Monika Růt
21 hodnocení

Strach, vinu a ponižování jsem v manželství zažívala 12 let. Ve chvíli, kdy jsem nebyla schopna zcela běžných činností a dostala jsem se do stavu, kdy jsem se bála, že přijdu o dceru, jelikož mi tím vyhrožoval, pokud nebudu dělat vše přesně tak, jak chce on. Někdy stačí málo, abychom udělali velký krok ke změně v našem životě. Ráda Vám pomohu, protože vím, že bez pomoci je těžké odejít a pak znova najít samu sebe.

Zpráva Profil
Kateřina

Kateřina
21 hodnocení

Společně najdeme cestu k sebepoznání, sebelásce a spokojenému životu.

Zpráva Profil
Iryna

Iryna
21 hodnocení

Mým životem provází řada výzev a změn. Jsem cizinka, která se přestěhovala do České republiky, kde jsem musela začít všechno od nuly. Nový jazyk, nové zákony, nostrifikace diplomu, vzdělání a hledání nové práce byly jen některé z výzev, kterým jsem čelila. Potkávala jsem se s xenofobií, neporozuměním a nepřijetím. Vím, jak je těžké, když ani nemáš s kým si promluvit. Nemusíte na to být sami. Jsem tu pro Vás.

Zpráva Profil
Andrea

Andrea
21 hodnocení

Mohlo by se zdát, že je to těžký osud, mám naloženo, ale každou těžkou věc jde přetavit na příležitost.

Zpráva Profil
Pavla

Pavla
21 hodnocení

Cokoliv jsem udělala nebylo dost dobré, ponižování bylo na denním pořádku. Odešla jsem od manipulátora a dnes jsem zase sama sebou a šťastná.

Zpráva Profil
Blanka

Blanka
21 hodnocení

Ve chvílích, kdy mi bylo v životě nejhůř, tak bych ocenila, kdyby mě někdo vyslechl, neodsuzoval, pomohl a poradil kudy dál. Bylo to hodně těžké, ale pro vás už nemusí. Napište mi, sice jsem si prošla těžkou cestou, ale mám už nad spoustou věcí nadhled.

Zpráva Profil
Michaela

Michaela
21 hodnocení

Po 10-ti letech manželství jsem se ocitla sama se dvěma malými dětmi. Bez pomoci, bez prostředků, sama na všechno. Zvednout se ze dna a začít znovu fungovat se mi zdálo nemožné. Dokázala jsem to. Nemusíte v tom být sami – napište mi a společně můžeme najít řešení i pro Vás.

Zpráva Profil
Lucie

Lucie
21 hodnocení

Odešla jsem z domácího násilí, ve které jsem žila asi 3 roky a tímto se mi změnil můj život a já se začala mít opět ráda.

Zpráva Profil
Kateřina

Kateřina
21 hodnocení

Od mládí mě provází bolestivé onemocnění autoimunitního systému. Bolest je součástí mého života. Naučila jsem se s ní žít, smířila se s ní a jí navzdory nacházím potěšení v každém dalším probuzeném dni. Pracovala jsem dlouhá léta na disponovaných pozicích a po čase zažila učebnicové vyhoření v práci.

Zpráva Profil
Martina

Martina
21 hodnocení

Když jsem zůstala se svými dvěma dětmi a exekucemi sama, měla jsem pocit, že se mi zhroutil celý svět.

Zpráva Profil

Další mentoři, kteří aktuálně nejsou dostupní

Kamila

Kamila
21 hodnocení

Když jsou na vás závislé děti, je to přirozené, ale když je závislý i partner, stahuje vás to dolů a ničí. Na změnu jste tu zase jen vy, protože ten druhý na to není dost silný.

Profil
Lucie

Lucie
21 hodnocení

Do 38 let mého života to byla horská dráha, z násilného vztahu s jedním dítětem do neperspektivních vztahů, abych nakonec skončila s dalšími dvěma dětma ve vztahu, který mě pomalu, ale jistě rozebíral na molekuly, až ze mne téměř nezbylo nic. Ale vše se dá zvládnout, měla jsem tři báječné děti, kvůli kterým jsem se musela sesbírat a jít dopředu.

Profil
Šárka

Šárka
21 hodnocení

Překonala jsem těžkou životní situaci poté, co jsme s dcerou odešly od bývalého partnera téměř bez ničeho. Teď bych moc ráda podpořila ty, kteří jsou v podobné životní situaci, protože vím, že mít někoho, kdo Vám rozumí a o koho se můžete opřít, je velmi důležité.

Profil
Nika

Nika
21 hodnocení

"Stay strong & positive“ hlavní motto mého života, které mi pomohlo se etablovat v cizím prostředí – krajině a návrat po rodičovské mě naučili být opravdu silná a pozitivní. Bylo toho v jeden moment života opravdu hodně, ale to mě právě posunulo dál. Pokud se cítíš stejně, nemusíš v tom zůstat sama, ráda tě vyslechnu a můžeme to společně rozebrat.

Profil
Petra

Petra
21 hodnocení

Vím jak těžké je, se poprat se vším co mne v životě potkalo. Čím více chyb a zkušeností, tím více silná žena jsem .

Profil
Věra

Věra
21 hodnocení

Nejsi v tom sama. I já s takovým člověkem žila, i já jsem si prošla domácím násilím. Vím, jak bolestivou díru to v nás zanechá. A teď jsem tu pro tebe a moc ráda si o tom s tebou popovídám.

Profil

Chcete se stát mentorem či mentorkou i vy?

Napište nám na info@prvni-krok.cz něco o sobě a své motivaci stát se součástí našeho týmu. Ozveme se vám.